O čem píšeme COFFEE TALK: Kultura podle Toyoty

COFFEE TALK: Kultura podle Toyoty

Jak využít přístup TPS se zapojením lidí

Srdečně vás zveme na seminář věnovaný základům Toyota Production System (TPS) – filozofii, na níž stojí principy štíhlé výroby i základy metodiky Training Within Industry.

Společně se podíváme na to, jak TPS vznikl, kdo stál u jeho zrodu, a jaké pilíře z něj dělají nadčasový systém, který funguje napříč obory. Ukážeme si, proč bez stabilních základů žádný proces dlouhodobě neobstojí, a jak jednotlivé prvky – od 5S až po standardizovanou práci – přispívají k vyšší efektivitě, kvalitě i zapojení lidí.
Seminář nabídne přehled hlavních principů TPS, praktické příklady i doporučení, jak je postupně zavádět do praxe.

1.  Jak to všechno začalo

  • Jak vznikl Toyota Production System a kdo jej formoval
  • Co znamenají pojmy Just In Time, Jidoka, Kanban a Muda
  • Klíčové principy, na nichž TPS stojí

2.  Stavíme pevné základy

  • Proč se bez silných základů neobejde žádný stabilní proces
  • 5S – proč nekončí u úklidu
  • TPM – prevence, která šetří čas a předchází problémům
  • Vizualizace – jednodušší rozhodování díky přehlednosti
  • Levelizovaná výroba – téma, o kterém se mluví, ale těžko se do něj pouští
  • Kaizen & TWI Job Methods – zlepšování jako přirozená součást práce
  • Standardizovaná práce & TWI Job Instruction – standard = základ, TWI = klíč

3.  Hlavní pilíře TPS – Just In Time a Jidoka

  • Jak spolu fungují v praxi
  • Příklady z firem, které tyto principy úspěšně aplikují
Markéta Šimáková
Markéta Šimáková
Managing Partner

Je certifikovanou master trenérkou metodiky TWI a předním českým KATA koučem. Specializuje se na rozvojové a konzultační projekty. Je odbornicí na strategické výzvy v adaptaci firem na nové podmínky.

Aleš Chaloupka
Aleš Chaloupka
External Consultant

Má bohaté zkušenosti z pozice Lean manažera v rámci systémů TPS a MPS. Absolvoval detailní školení Toyoty OMDD a vedl implementaci Jishuken aktivit. Dlouhodobě působil jako garant správného zavádění Lean procesů v evropských závodech.

Datum: 6. 11. 2025
Čas: 13:00 – 15:00
Místo: online
Cena:
0 Kč
Datum: 6. 11. 2025
Čas: 13:00 – 15:00
Adresa: online
0 Kč
Detailní informace
Datum : 6. 11. 2025
Čas : 13:00 – 15:00
Místo : online
Cena:
0 Kč