iq business

cs | en

Aktuálně

Více aktualit

Hledat

Úvod Aktuálně Školicí metoda TWI představena

Školicí metoda TWI představena na summitu konaném poprvé v České republice

 Tisková zpráva, 23.6.2010

Pod taktovkou uznávaného lektora Richarda Abercrombie proběhl v červnu v brněnském hotelu Holiday Inn summit, na kterém byla představena vysoce efektivní vzdělávací metoda TWI (Training Within Industry). Tato metoda implementuje základní zeštíhlující standardy přímo v provozu klienta. Summit uspořádala a zaštitovala významná poradenská společnost DMC management consulting, na jejíž pozvání Richard Abercrombie do České republiky přicestoval. Summitu se v hotelu Holiday Inn zúčastnili zástupci z několika českých i zahraničních firem a médií.

 

„Institut TWI vznikl v USA na počátku 40. let 20. století. TWI metoda obsahuje čtyři moduly. V prvním, Job Instructions, se školí, jak správně předávat instrukce a zaškolovat v operacích nové zaměstnance. V modulu Job Relations se řeší role vedoucího, vztahy na pracovišti a týmová spolupráce. Úkolem

modulu Job Methods je praktické využití Lean a dalších zlepšovacích metod v běžné praxi. Dále pak modul Job Safety uplatňuje bezpečnostní zásady jako součást pracovních postupů. TWI také nabízí modul pro trenéry a školitele Train The Trainer,“ informuje o metodě TWI Markéta Šimáková, partnerka a výkonná ředitelka DMC management consulting, a dodává: „Samotnému summitu předcházelo čtyřdenní školení, které Richard Abercrombie vedl přímo ve výrobní společnosti, a demonstroval tak teorii přímo v praxi.“

Program je součástí Toyota Production System (TPS) a vede zaměstnance ke standardizaci TPS metod, implementuje tyto metody do běžné praxe a učí vedoucí pracovníky jejich využití. Richard Abercrombie má více než 20 let zkušeností ve výrobním sektoru, a to zejména ve společnosti Boeing Company ve Washingtonu. Abercrombie implementoval TWI program v rámci TPS konzultací ve výrobním sektoru, leteckém průmyslu, ocelářství, potravinářském průmyslu, bankovnictví, stavebnictví i zdravotnictví. Od roku 2000 se věnuje podnikání ve vlastní poradenské společnosti Lean Promotions.

Společnost DMC management consulting navázala s TWI institutem úzkou spolupráci. V současné době se připravuje na proškolení dalších modulů a v přípravě jsou také další prezentace pro klienty a ukázková školení.

Kontakt:

Stance Communications

Anna Topičová, Account Manager

GSM: +420 224 810 809, +420 724 872 331

e-mail: anna.topicova@stance.cz

www.stance.cz

Informace pro média:

DMC management consulting s.r.o., je společnost zaměřená na řešení speciálních projektů v oblasti řízení restrukturalizace společnosti, zvyšování hodnoty společnosti, krizového managementu a řízení lidských zdrojů. Působí na českém trhu od roku 2002. Zaměřuje se na společnosti, které procházejí změnami v organizační struktuře, managementu, rozšiřují nebo utlumují své obchodních aktivity. Je 100% českou společností se sídlem v Praze a pobočkou v Ostravě, partnerkami společnosti jsou Jitka Tejnorová a Markéta Šimáková.

DMC nabízí široké spektrum zkušeností v oblasti řízení lidských zdrojů, individuální přístup a řešení na klíč plně odpovídající požadavkům a potřebám klienta. DMC má zkušenosti z projektů z oblasti výrobních společností, finančních institucí, FMCG, retailu, farmacii, mediální sféře – a to jak v České republice, tak i v zemích střední a východní Evropy.